Skoro zapisałeś się już na obóz żeglarski to znaczy, że chcesz rozpocząć z nami swoją żeglarską przygodę! Nadszedł więc czas abyś zastanowił się co ze sobą zabrać. Przede wszystkim pakując rzeczy należy przyjąć podejście praktyczne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na jachcie, spakuj rzeczy w plecak bez stelaża, worek żeglarski lub miękką torbę. Nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych przedmiotów, zwłaszcza sprzętów elektronicznych. Pojemność akumulatora na jachcie jest ograniczona więc ładowanie baterii jest często niemożliwe, poza tym ten wyjazd powinien być dla Ciebie odpoczynkiem od wszystkiego, zwłaszcza elektroniki. Przygotuj się na różnorodną pogodę, żeglarstwo to nie tylko słońce i delikatny wiatr, czasem bywa zimno. Zabierz ciepłą bieliznę oraz odzież wierzchnią, a także nieprzemakalną kurtkę i spodnie. Zawsze zakładamy, że jednak pogoda nam dopisze więc nie zapomnij o czapce z daszkiem i okularach przeciwsłonecznych (idealnie gdyby posiadały polaryzację – zapewniają lepszą widoczność niwelując rażące obicie promieni słońca od wody). Niezbędny będzie krem z mocnym filtrem przeciwsłonecznym – połączenie słońca z wiatrem i wodą wyjątkowo szybko opala skórę. Przygotuj się też na wieczory przy ognisku – zaopatrz się w skuteczny środek przeciw komarom i kleszczom.

W kwestii higieny, staraj się aby środki czystości, które zabierzesz (żel do mycia, szampon czy pasta do zębów były przyjazne środowisku. Pamiętaj też o ręczniku, najlepiej szybkoschnącym, jego dodatkowy plus to to, że zajmuje niewiele miejsca w torbie.

Podsumowując – pakuj się „z głową”!

Co będzie Ci niezbędne? 

– legitymacja szkolna lub dowód osobisty
– śpiwór + mała poduszka
– piżama lub dres do spania
– kalosze się przydają, choć wytrwali żeglarze zamienili ten rodzaj obuwia na „japonki” 🙂
– obuwie o miękkiej, nie zostawiającej śladów podeszwie (typu adidasy lub trampki)
– obuwie do wody ewentualnie klapki lub sandały
– kurtka i spodnie nieprzemakalne (sztormiak) Jeżeli nie masz, to absolutnie nie zakupuj nowego drogiego sztormiaka. Wystarczą najprostsze nieprzemakalne okrycia.
– ciepła odzież i bielizna (dres, sweter, czapka, rękawiczki)
kostium kąpielowy
– przybory toaletowe
krem z filtrem do opalania
ręcznik (najlepiej szybkoschnący)
latarka
– zeszyt i długopis!
środek przeciw komarom i kleszczom
nakrycie głowy chroniące od słońca
okulary przeciwsłoneczne
– przydaje się power bank i etui wodoodporne na telefon

Tak gotowi możemy jechać na obóz. Nic nas nie zaskoczy! 🙂
Ahoj!

 

Call Now Button