Bałtyk to piękne, kapryśne morze najbliżej Nas. Znakomity akwen do żeglowania i szkolenia z bogatą historią. Znajdziecie tu piękne widoki, ciekawe miejsca i niezapomniane smaki oraz dużo, dużo dobrego żeglowania!

Na majówkę żeglować będziemy dużymi jachtami: Bavarią 46 oraz Gib Sea 444,  komfortownymi z ogrzewaniem, bezpiecznymi i bardzo dobrze wyposażonymi, którymi popłyniemy dokąd nam pogoda i czas pozwolą.

Mamy tydzień, wg planu płyniemy na Bornholm ale mamy też kilka możliwych alternatywnych tras do wyboru w razie niesprzyjających warunków wiatrowych. Którą z nich popłyniemy? Zależeć to będzie od warunków i decyzji kapitanów. Wszystkie za to zaczynają się i kończą w Gdańsku, więc problemu z dojazdem i zaopatrzeniem mieć nie będziemy!

Rejs powinien dać około 70-80 godzin stażu na JSM, prowadzą kapitan Sebastian oraz Michał. 

Przykłady tras naszego rejsu:

1. Wędzony śledź i krówki: Przy sprzyjających wiatrach – Bornholm 450 Nm. a na nim kilka portów do odwiedzenia m.in Svaneke, Gudhjem. Niezwykle urokliwe Christiansøe, może przy dobrych wiatrach coś w Szwecji. Powrót po Polskim wybrzeżu. Jeśli wystarczy czasu może być Kołobrzeg, Ustka, Władysławowo, Hel.

2. Za miedzą: Trójmiasto, Hel, Władysławowo, Ronnehamn Liepaja, Kłajpeda,Trójmiasto. 450 Nm, trasa mimo kaprysów pogody możliwa w zasadzie zawsze do zrealizowania. Zawsze piękna Gotlandia, gościna u naszych sąsiadów – Litwinów, Władysławowo jako dobry punkt zaopatrzeniowy, Hel z tawerną „Morgan” nie wymagający reklamy.

3. Pierwsza Unia Europejska: Karlskrona, Kalmar, może przejście Kalmarsundem i wokół Olandii 600 Nm. Jeżeli Neptun pozwoli i ładnie powieje – jak najbardziej do zrobienia!

Jak widzicie opcji jest wiele, bo to przecież nie wszystko co Bałtyk w zasięgu tygodniowego rejsu ma nam do zaoferowania! Tak, czy inaczej zapraszamy wszystkich którzy chcą poznać lub powrócić na nasze piękne i tajemnicze morze.

Według mojej opinii śledź najlepiej smakuje  na Bornholmie

 

W trakcie rejsu będziemy realizować następujący program  szkoleniowy:

  • zajęcia z nawigacji klasycznej i elektronicznej, planowania  tras oraz obsługa urządzeń radio-nawigacyjnych
  • nauka prowadzenie dziennika jachtowego
  • komunikacja radiowa
  • ratownictwo, podejmowanie MOB różne rodzaje i rodzaje poszukiwań
  • manewry  portowe
  • Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej – m.in poruszanie się po TSSach, nauka świateł
  • nie zabraknie też szantowana

 KONKRETY:

Termin: 28.04 – 05.05 2024
Koszt rejsu: 1850 PLN  +  PPP
Zrzutka do kasy jachtowej PPP (paliwo, porty, prowiant) rozliczana po rejsie ok: 500 PLN
Planowana t
rasa: Gdańsk – Bornholm –  Gdańsk
Jachty: Nowoczesna i wygodna Bavaria 46 Cruiser  i Gib Sea 444
KONTAKT: 889  651 238, biuro@wind-hunter.pl

ZAPRASZAMY!

Call Now Button