Obozy żeglarskie dla młodzieży. Obóz żeglarski Mazury.
OBÓZ ŻEGLARSKI TURYSTYCZNY, OBÓZ ŻEGLARSKI SZKOLENIOWY
Popłyń z nami! Już teraz zgłoś się na obóz żeglarski:
lub 889 651 238, 730 505 275
Obozy żeglarskie dla młodzieży to znakomita forma aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Nasze obozy odbywają się w formie rejsów wędrownych, co oznacza, że każdego dnia odwiedzamy inne miejsce na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Każdy uczestnik podczas rejsu uczy się żeglarstwa, poczucia odpowiedzialności oraz umiejętności pracy w grupie. Jest członkiem załogi, wobec której nałożone są obowiązki takie jak gotowanie, utrzymanie porządku na jachcie czy też pomoc przy organizacji wieczornych ognisk. Ogniskom towarzyszy gra na gitarze oraz śpiewanie piosenek. Aura i klimat wieczornych spotkań przy ogniu jest niejednokrotnie tym, za czym tęsknią nasi byli kursanci. Na szczęście wielu z nich powraca do nas już jako kadra lub spotykamy ich na innych jachtach.
RODZAJE OBOZÓW ŻEGLARSKICH:
Na każdym z turnusów jest możliwość wybrania opcji obozu:
turystycznego, który pozwoli oswoić się z żeglowaniem, a osobom z patentem żeglarskim pomoże rozwijać swoje umiejętności żeglarskie. Osoby z patentem żeglarskim bardzo często angażowane są także w tzw. tutoring rówieśniczy, który polega na tym, że pomagają instruktorowi w nauczaniu żeglowania osób szkolących się na patent żeglarza jachtowego, co również pomaga im, aby odświeżyć wiedzę o żeglowaniu;
szkoleniowego, który skoncentrowany jest głównie na nauce bezpiecznego żeglowania jachtem oraz przyswojeniem wiedzy niezbędnej do zdania państwowego egzaminu na stopień żeglarza jachtowego. Egzamin odbywa się na koniec obozu.
TERMIN OBOZU ŻEGLARSKIEGO 2024:
I turnus: 18.08 – 31.08.2024
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA:
Port Keja, Braci Ejsmontów 2, 11- 600 Węgorzewo
UCZESTNICY:
Dzieci i młodzież w wieku 13-19 lat
CENA :
2 900 zł – turystyczny
3 200 zł – szkoleniowy
Przy zapisie większej ilości osób (2, 3, 4) przysługują zniżki!
CENA ZAWIERA:
– zakwaterowanie na jachcie
– opiekę sterników/instruktorów żeglarstwa
– posiłki: śniadania/obiady/kolacje/przekąski
przyrządzane przez uczestników na jachcie
– opłaty portowe
– paliwo do jachtów
– ogniska, kiełbaski,
– program szkolenia / wypoczynku
– ubezpieczenie
Cena nie zawiera:
– dojazdu na miejsce i powrotu
– dodatkowych opłat w portach: prysznice, toalety itp.
– dodatkowych posiłków oprócz w.w.
OBÓZ ŻEGLARSKI MAZURY
JACHT – NASZ DOM NA 14 DNI.
Większość czasu na obozach żeglarskich spędzimy na jachcie. Będzie to nasz dom: sypialnia, kuchnia, miejsce spożywania posiłków oraz środek transportu. Każdy jacht jest wyposażony w kamizelki ratunkowe oraz spełnia wszelkie zasady bezpieczeństwa. Łódki są wygodne i mieszczą 7 osób. Na każdym jachcie znajduje się wygodne miejsce do spania, wyposażona kuchnia oraz miejsce do spożywania posiłków. Większość posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) przygotowujemy, kiedy już zacumujemy w porcie. Przeważająca część mazurskich przystani ma toalety, prysznice, bieżącą wodę, miejsce na ognisko, a nieopodal znajdziemy sklep.
TRASA REJSU – MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZIMY.
Celem obozów żeglarskich dla młodzieży jest nie tylko nauka żeglowania i cudowne spędzenie wolnego czasu. Chcemy pokazać uczestnikom najpiękniejsze obszary na Mazurach.
Zaskoczymy Was zarówno miejscami, które mają walory przyrodnicze, w których zacumujemy „na dziko” m.in. brzegi Jeziora Dobskiego, które objęte jest strefą ciszy, wyspy na Jeziorze Śniardwy, które jest największym jeziorem w Polsce lub wpłyniemy na Jezioro Nidzkie – przepiękne jezioro na południowej części Mazur.
Nie zabraknie akcentów historycznych: odwiedzimy Mamerki i znajdujące się tu bunkry z czasów II Wojny Światowej, Twierdzę Boyen w Giżycku z 1843 roku czy Leśniczówkę Pranie, w której znajduje się muzeum K.I. Gałczyńskiego.
Odwiedzimy również turystyczne miejscowości, aby zaznać wakacyjnego klimatu, zaopatrzyć się w sklepach i zjeść obowiązkowego gofra. Czekają na nas: Mikołajki, Węgorzewo czy Giżycko.
Oczywiście wszystko zależy od pogody, a przede wszystkim od wiatru, opadów i sytuacji na wodzie. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo uczestników, a piękne Mazury wszędzie mają miejsca warte uwagi, w których możemy miło spędzić czas.
WYŻYWIENIE – CO JEDZĄ ŻEGLARZE?
Suchary, konserwy i woda oczywiście będą…, ale jesteśmy przecież na wakacjach, więc chcemy mieć dużo siły na żeglowanie i zwiedzanie. Świeże produkty znajdą się na naszych jachtach tuż przed wypłynięciem. Na początku obozu podzielimy się na wachty, które odpowiedzialne będą za przygotowanie posiłków. Kuchnia jachtowa to kambuz, i to właśnie tu gotujemy przepyszne potrawy. Sami lub z pomocą instruktora zadbamy o pyszne obiady, śniadania i kolacje. Nie martwcie się! Jachty wyposażone są w talerze, miski, kubki, noże, patelnie. Nie musicie zabierać tych sprzętów z domu!
UWAGA!
Jeżeli uczestnik ma nietolerancję lub alergię na dany produkt spożywczy, prosimy koniecznie zgłosić to PRZED OBOZEM!
PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNIE!
Często to powtarzamy, ale tylko dlatego, aby podkreślić wagę, jaką ma dla nas bezpieczeństwo uczestników. W jaki sposób zadbamy o bezpieczeństwo żeglarzy? Pierwszego dnia, jeszcze przed postawieniem żagli, każdy załogant bierze udział w szkoleniu z zasad bezpieczeństwa, które każdy sternik przeprowadza na jachcie. Podczas szkolenia mówimy o zasadach bezpiecznego poruszania się po jachcie, współpracy i dyscyplinie. Pokazujemy kamizelki ratunkowe, które każdy załogant musi umieć założyć – bez względu na to, czy umie pływać czy nie.
Każdy jacht jest wyposażony w kamizelki ratunkowe oraz koła ratunkowe. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak ich używać i w jakich sytuacjach są potrzebne.
Przede wszystkim jednak nasze obozy żeglarskie dla młodzieży prowadzą doświadczeni sternicy oraz sterniczki, którzy oprócz wielu godzin spędzonych na jeziorach, morzach i nawet oceanach pracują z dziećmi i młodzieżą. W każdej chwili można dzwonić i być w stałym kontakcie z kierownikiem wypoczynku oraz wychowawcami.
CO ZABRAĆ NA OBÓZ ŻEGLARSKI:
-śpiwór
-poduszka
-kurtka przeciwdeszczowa
-czapka/chustka/kapelusz na głowę, 2 sztuki
-ciepła odzież (bluzy swetry, polary)
-odzież: koszulki, spodnie, krótkie spodenki, piżama itd.
-klapki/japonki
-buty z jasną, miękką podeszwą (trampki/adidasy)
-kostium kąpielowy/kąpielówki
-krem do opalania
-okulary przeciwsłoneczne
-szczoteczka do zębów, mydło itd.
-ręczniki, 2-3 sztuki
-kieszonkowe, dokumenty (legitymacja szkolna)
Dodatkowo dla osób, które jadą na obóz szkoleniowy:
-zeszyt
-długopisy
ZAPISY/KONTAKT:
889 651 238
730 505 275
Najczęściej zadawane pytania
Czy obozy żeglarskie są bezpieczne?
Jak najbardziej! Jeszcze przed obozem zachęcamy do kontaktu z nami, a postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości co do bezpieczeństwa podczas żeglowania, czy postoju w portach. Nasze obozy prowadzone są przez doświadczonych sterników i sterniczki, którzy oprócz wieloletniego stażu na jeziorach, morzach czy oceanach są wspaniałymi wychowawcami. Pierwszego dnia obozu odbywa się szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa, na którym każdy z załogantów poznaje zasady i regulamin obozu. W pozostałe dni nasi sternicy wieczorem i rano monitorują prognozy pogody i ustalają plan dnia.
Co to znaczy cumować „na dziko”?
Pływając wiele lat po Wielkich Jeziorach znamy miejsca, w których można bezpiecznie zacumować, ale nie ma tu ludzi, jest za to łąka, dzika plaża czy las i… to wszystko! Takie miejsca nazywamy „bindugami”. Mazury są jednym z najpiękniejszych regionów w naszym kraju, szczególnie przyrodniczo. Żeby jednak dobrze poznać ich walory naturalne trzeba czasami odpłynąć od gwarnych miast i portów, gdzie cumuje mnóstwo żeglarzy. Wszystko co nam potrzebne mamy przecież ze sobą na jachcie!
Czy trzeba umieć żeglować, aby wziąć udział w obozie żeglarskim?
Oczywiście, że… NIE! Naszą misją jest promowanie żeglarstwa jako dziedziny dostępnej dla każdego, kto chce żeglować! Wielką przyjemność sprawia nam odkrywanie tajników żeglowania przed osobami, które pierwszy raz są na jachcie. Krok po kroku pokazujemy jak bezpiecznie spędzać czas na wodzie. Uczymy żeglować oraz czerpać przyjemność ze spędzania czasu na jachcie.
Czy trzeba umieć pływać, aby wziąć udział w obozie żeglarskim dla młodzieży?
Nie trzeba. Wielu naszych uczestników obozów, rejsów morskich i śródlądowych nie umie pływać, a cieszą się urokami żeglowania. Jachty wyposażone są w kamizelki ratunkowe, jeżeli tylko uczestnik obozu czuje się niepewnie podczas żeglugi ubiera taką kamizelkę. Jachty są również wyposażone w koła ratunkowe, które wykorzystujemy podczas kąpieli na kąpieliskach.
Gdzie śpimy?
Śpimy oczywiście na jachtach. Łóżko żeglarza to koja i właśnie na niej każdy uczestnik obozu będzie wypoczywał po aktywnym dniu na wodzie. Koje na jachtach turystycznych mają wygodne materace, ale nie są wyposażone w pościel. Każdy załogant musi mieć śpiwór, poduszkę, a ci, którzy są zmarzluchami mogą wyposażyć się w dodatkowy kocyk.
Jak wyglądają posiłki?
Dokładnie opisaliśmy to w dziale „co jedzą żeglarze”. Przypomnijmy jednak, że posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów na jachtach przez uczestników obozu pod nadzorem opiekunów.
Czy jest prąd?
Podczas płynięcia oraz w trakcie postoju „na dziko” nie mamy prądu. Dostęp do niego mamy jedynie w portach. Radzimy więc oszczędzać komórki, aparaty i inną elektronikę, a jeżeli ktoś bardzo potrzebuje mieć naładowane baterie, wyposażyć się w powerbank(i).
Kto prowadzi jacht?
Jachty prowadzą doświadczeni sternicy, którzy wiele lat pływają po morzach i jeziorach. Obozy prowadzą kierownicy wypoczynku, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo poprzez codzienne sprawdzanie prognozy pogody, dostosowywanie trasy do warunków oraz możliwości załogi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą oprócz bezpiecznego żeglowania dbamy o dobrą zabawę.
Ile pieniędzy zabrać ?
Jest to sprawa bardzo indywidualna, pamiętajmy jednak, że w cena obozu nie zawiera płatnych pryszniców i toalet, a takie często się zdarzają w mazurskich portach. W cenie wypoczynku nie ma również dodatkowych posiłków: gofrów, lodów czy pizzy. Na dwutygodniowy rejs warto zabrać ok. 200 zł w gotówce. Jeżeli jednak zabraknie gotówki, nie ma problemu! Oczywiście pożyczymy!
Zapraszamy na obóz żeglarski Mazury !