Wind Hunter

Wind Hunter to firma powstała na bazie doświadczenia instruktorskiego. Lata szkoleń, nauki i edukacji żeglarskiej pozwoliły stworzyć optymalny system nauki żeglarstwa pod kątem oszczędności czasu, dynamiki szkolenia, jak i praktycznego podejścia do tego wspaniałego sportu. Wszystkie osoby szkolące w firmie są doświadczonymi instruktorami żeglarstwa, a każde szkolenie odpowiada normom i wytycznym określonym przez Ministra Sportu i Turystyki w najnowszym rozporządzeniu.

… ale to tylko formalności. Chcesz wiedzieć kim jesteśmy naprawdę? Czytaj dalej!

 Za co jesteśmy chwaleni?

Kursy żeglarskie z Wind Hunter

Za praktyczne podejście do nauki – uczymy pływać,
a nie tylko zdawać egzaminy

Program opracowaliśmy tak, by przygotował Was do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych. Pragniemy by każdy, kto ukończył nasze szkolenie, nie tylko mógł pochwalić się patentem, uprawnieniami, ale przede wszystkim faktycznymi umiejętnościami nabytymi na naszych kursach. Dbamy o szczegóły i nie jesteśmy „fabryką patentów”.
Część teoretyczną ograniczyliśmy do najbardziej wymagających zagadnień, resztę pozostawiając do nauki indywidualnej, pragnąc by jak najwięcej czasu na szkoleniu poświęcone zostało na nabywanie praktycznych umiejętności. Nie oznacza to jednak, że zostajecie z nauką sami – o nie! Uczestnicy kursu otrzymują dostęp do materiałów multimedialnych, wykładów, zdjęć i teorii manewrów na naszej stronie. Otrzymują też nasze podręczniki w formacie PDF oraz szereg pomocy typu knagi czy liny do nauki węzłów.

Za wymagający akwen i dobre warunki do nauki

Po akwenie, na którym żeglujemy pływa tramwaj wodny, zagląda wielu wędkarzy, a młodzież uczy się windsurfingu. Jeżeli nauczymy się żeglować na tak wymagającej wodzie, nic Cię później nie zaskoczy. Żeglujemy nie tylko po wodach Martwej Wisły – zaglądamy często na Motławę i Wisłę Śmiałą, a jachty na których uczymy żeglować to jednostki takie, jakie najczęściej spotykacie później w swojej żeglarskiej karierze i takie, na jakich przeprowadzane są egzaminy na odpowiednie stopnie. Nauczysz się u nas między innymi kłaść maszt i cumować do dzikiego brzegu, czyli tego, co bardzo przydaje się w późniejszej samodzielnej praktyce.

Zobacz – obozy żeglarskie dla młodzieży – Mazury.

Wind Hunter kursy i szkolenia
oferta dla absolwentów

Kameralna, rodzinna atmosfera i rozbudowana oferta dla absolwentów

Jeżeli liczysz na żeglowanie z siedmioma innymi kursantami na jachcie i sterowanie zaledwie kilkanaście minut podczas całego dnia szkolenia to źle trafiłeś. Na nasze kursy nie przyjmujemy więcej niż 5 osób do każdej załogi. Każdemu poświęcona zostanie odpowiednia ilość czasu na szlifowanie umiejętności i wypracowanie prawidłowych nawyków. U nas każdy się „nasteruje”.
Oprócz tego bardzo dbamy o kontakt z Wami i nieustannie pracujemy nad ofertą dla absolwentów. Nie licząc licznych ognisk, otwarć i pożegnań sezonu wodniackiego, czy wyjść na szanty do tawern, proponujemy Wam starty w regatach, paradach i świętach wodniackich w Gdańsku, coroczne regaty o puchar WIND HUNTERA dla absolwentów kursów, rejsy na ciepłych morzach w Grecji i Chorwacji (choć nie tylko) a dla najmłodszych obozy żeglarskie na Mazurach. Wspomniałem o koleżeńskim czarterze naszych łodzi?

Szkolenia żeglarskie w Gdańsku

Nasze kursy to jedyne szkolenia na patenty odbywające się faktycznie w Gdańsku. Wychodząc naprzeciw każdemu, kto nie chce dojeżdżać na kurs do Górek Zachodnich, Gdyni czy w okolice Sobieszewa, skierowaliśmy nasz sprzęt najbliżej centrum Gdańska, jak to możliwe. W odległości kilku kilometrów od Dworca Głównego wsiadacie na jacht i żeglujecie! A Górki Zachodnie? Zawsze możemy tam popłynąć! Podczas kursów odwiedzamy marinę w Gdańsku, przepływamy pod Żurawiem – poznajemy Gdańsk z nieco innej perspektywy, wszystko podczas zdobywania patentu żeglarskiego.
Jeżeli nie jesteś z Trójmiasta lub okolic, nic straconego – możesz nocować na jachcie w porcie! Wiele grup odwiedza nas latem, korzystając z możliwości, jakie dają porty i jachty kabinowe. Jest w nich wszystko czego potrzeba, by spokojnie spędzić noc i wyspać się przed kolejnymi zajęciami.

Baltic Sail
Wind Hunter - kadra pasjonatów i profesjonalistów

Kadra profesjonalistów i pasjonatów

Stała kadra WIND HUNTER składa się wyłącznie z osób posiadających uprawnienia instruktorskie PZŻ. Przez lata uprawiania sportów wodnych na wodach Polski i Europy poznaliśmy zastępy ludzi spełniających oczekiwania nie tylko nasze, ale i Ministerstwa Sportu i Turystyki, oraz co najważniejsze – Wasze. Aktywnie korzystamy z ich pomocy, wiedzy i sugestii aby stale usprawniać nasze kursy, nieustannie też monitorujemy, rozwijamy i motywujemy naszą kadrę, bez której nie mielibyśmy dziś tylu zadowolonych i żeglujących absolwentów.

Duże, komfortowe i nowoczesne jachty

Od sezonu 2022 zapraszamy na szkolenie żeglarskie na jachtach Raptor 27
Są to jachty mieczowe, które nie tylko spełniają wymogi PZŻ dla jachtów egzaminacyjnych, ale przede wszystkim – jednostki turystyczno-regatowe o długości 8,23 m. Na jachcie tej wielkości komfort nauki znacznie wzrasta w porównaniu z mniejszymi jachtami mieczowymi. Jednocześnie, wciąż są to jachty mieczowe, czyli takie, z jakimi spotkacie się na wodach śródlądowych! Jacht tej wielkości zapewni Wam wygodne żeglowanie nawet podczas mazurskich wakacji w grupie 6-8 osobowej. Tego typu właśnie jednostki zalecane są do szkolenia i zdawania egzaminów na stopień żeglarza jachtowego.

KONTAKT

+48 889 651 238

+48 666 510 469
poniedziałek - piątek: 8:00 - 18:00
Poza tymi godzinami też zdarza nam się odbierać również w weekendy 😉
@ - całodobowo!

biuro@wind-hunter.pl

Logo Wind Hunter

Jak przetwarzamy Twoje dane? czytaj tutaj.

Call Now Button