Kurs żeglarski na wyjeździe

Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego w formie wypoczynku na Mazurach, Jezioraku, Kaszubach lub … gdziekolwiek! Niezależnie, czy zechcesz popłynąć sam, czy z rodziną lub przyjaciółmi. Żeglujemy, by poznać cały szlak, codziennie cumując w innym miejscu.

Imprezowe Mikołajki na południowych Mazurach, szantowy Sztynort na północnych, klimatyczne Siemiany na Jezioraku, czy może Frombork na Zalewie Wiślanym? Znamy wszystkie te akweny i chętnie pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca na ich szlakach. A przy okazji: Nauka żeglowania i patent żeglarski w kieszeni!

Kurs Mazury
Do czego uprawnia patent żeglarza jachtowego?
 • prowadzenia jachtów żaglowych (które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny) po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych (które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

O patencie żeglarskim ŻEGLARZ JACHTOWY czytaj więcej tutaj

Żeglując przez polskie szlaki żeglarskie na jachcie podczas tygodniowego rejsu niezwykle wydajnie spędzacie czas, w końcu trafiliście na jacht na szlaku, a to przecież nasz cel! Tego rodzaju szkolenie jest niezwykle efektywne, gdyż przygotowuje bezpośrednio do prowadzenia jachtów po polskich wodach śródlądowych. Jest też wspaniałą przygodą i wypoczynkiem nie tylko dla uczących się, ale i dla nie przechodzących szkolenia członków załogi.

Cena za cały kurs zależna jest od terminu i wielkości jachtu, może być wyższa w przypadku dłuższych wakacji na najnowocześniejszych i największych jednostkach, a niższa jeżeli zdecydujemy się na rejs na mniejszej jednostce.

Tutaj wszystko opiera się na rozmowie – nie wahaj się więc i zadzwoń!

Cena kursu obejmuje:
 • kurs praktyczny
 • kurs teoretyczny
 • miejsce noclegowe na jachcie
 • stałą opiekę instruktora
 • dostęp do przykładowych testów z pytaniami egzaminacyjnymi na stronie
 • dla każdego uczestnika pamiątkowy upominek

*Jachty wyposażone są w koje i materace do spania, jaskółki i bakisty (półki i szafki) do przechowywania rzeczy oraz wyżywienia na czas trwania rejsu. Na każdym jachcie znajduje się kuchenka gazowa i wyposażenie kuchenne.

Cena nie obejmuje
 • opłaty egzaminacyjnej wg Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki “w sprawie uprawiania turystyki wodnej” w kwocie 250 PLN – normalna oraz 125 – PLN ulgowa.
 • kosztów wydania patentu odpowiednio 50 i 25 PLN w Polskim Związku żeglarskim po zdanym egzaminie
 • wyżywienia, sanitariatów, dojazdów i innych kosztów indywidualnych

* Tak już jest na Mazurach, że w portach i przystaniach za ubikacje i prysznice często trzeba płacić. Średnia cena WC to ok 2 PLN, prysznica 10 PLN. Zwyczajem jest, że załoga żywi sternika, instruktora. W praktyce wygląda to tak, że sternik nie opłaca wyżywienia, jakie kupujemy w sklepie i zabieramy ze sobą na rejs. Załoga sama decyduje co, w jakiej ilości i o jakiej porze spożywa.

** Pomagamy w organizacji dojazdu i odpowiedniego miejsca parkingowego.

KONTAKT

+48 889 651 238

+48 666 510 469
poniedziałek - piątek: 8:00 - 18:00
Poza tymi godzinami też zdarza nam się odbierać również w weekendy 😉
@ - całodobowo!

biuro@wind-hunter.pl

Logo Wind Hunter

Jak przetwarzamy Twoje dane? czytaj tutaj.

Call Now Button